ecopayz portfel elektroniczny w Polsce

Gra w karty Makao

  • Rozmiar czcionki
  • A+ A-

Gra w karty Makao to gra dla dowolnej ilości uczestników jednak w zależności od ilości graczy należy zwiększać ilość kart. Jeżeli grają dwie osoby jedna talia jest wystarczająca. nazwa makao pochodzi od wioski Makau, która była kolonią portugalską w Chinach.

Gracze rozdają między siebie po pięć kart. Tylko oni powinni mieć wgląd w przynależne im karty. Z kart, które zostały losuje się jedną i kładzie odkrytą na środku stołu. W tym momencie gracze porównują swoje karty z kartą leżącą na środku. Czy mają karty zgodne kolorem lub figurą. Gdy zawodnik posiada taką kartę ma prawo położyć ją na pierwszej. Nie ma jednak obowiązku tego robić. W tym przypadku jednak zawodnik musi ciągnąć kartę z talii do momentu aż wylosuje kartę zgodną z tą, która leży na środku stołu.

Celem gracza jest pozbycie się wszystkich swoich kart. Przed odłożeniem gracz powinien wypowiedzieć słowo makao. Jeżeli tego nie uczyni a inni zawodnicy to wyłapią musi on dobrać pięć kart z talii i grać dalej. Jeżeli skończą się karty w stosie do dobierania jeden z graczy tasuje ten stos, do którego dokładali karty. odkrytą kartą powinna być ta, która jako ostatnia leżała na wierzchu.

Niekiedy gracze wprowadzają dodatkowe reguły odnośnie pojedynczych kart. Np gracze po kolei kładą na stosie karty o wartości 3. Czwarty z nich nie chce położyć 3 więc musi wziąć tyle kart ile wynosi suma wcześniejszych. W tym przypadku będzie to 9 (3 zawodników położyło karty o wartości 3 ). Czasami też gracze mogą kłaść całe sekwencje kart. Przykładowo jeżeli ktoś posiada trzy karty o wartości 7 może położyć je wszystkie na raz. Gra w karty Makao jest dośc prosta gra karcianą.


kasyna bonusy


kasyno gry online