ecopayz portfel elektroniczny w Polsce

Gra w karty Oszust czyli Cygan

  • Rozmiar czcionki
  • A+ A-

Gra w karty Oszust czyli Cygan czasami nazywana jest również cyganem. Ilość kart zależy od ilości graczy jednak dla czterech zawodników jedna talia składająca się z 52 kart spokojnie wystarczy. Zawodnik musi się pozbyć wszystkich swoich kart i nie dać się złapać na oszustwie.

Po przetasowaniu kart między graczy rozdaje się wszystkie karty. osoba znajdująca się po lewej stronie od rozdającego wykłada jedną kartę na środek. Następnie inni gracze kładą na tę kartę swoje karty, które powinny być zgodne pod względem koloru lub figury. Karty kładzie się koszulką do góry. Gracz może blefować w taki sposób, że położy niepasującą kartę albo położy dwie w taki sposób, aby żaden z innych zawodników się nie zorientował. Każdy kolejny zawodnik ma prawo sprawdzenia ostatniej karty. Jeżeli jego przewidywania były słuszne i zawodnik przed nim oszukiwał oszust musi zabrać całą pulę. Jeżeli jednak mylił się to on będzie musiał zabrać wszystkie karty. Rozdanie wygrywa ta osoba, która pozbyła się wszystkich kart a cała partia zazwyczaj wtedy gdy zostało już tylko dwóch zawodników.

Wariant drugi tej gry wygląda nieco inaczej i jest bardziej dynamiczny niż pierwsza wersja. Kładzie się od jednej do trzech kart o tej samej wartości koszulkami do góry. Pozostali gracze również dorzucają karty w ten sposób. Dzięki temu, że gracze mogą zagrywać więcej niż jedną kartą pojawiają się oszustwa. Do końca nie wiadomo, czy pierwsze rzucone karty rzeczywiście mają taką wartość jaką deklarował jeden z zawodników.
Gra w karty Oszust czyli Cygan ma duzo zwolenników wśród najmłodszych graczy.


kasyna bonusy


kasyno gry online