ecopayz portfel elektroniczny w Polsce

Gra w karty Skat

  • Rozmiar czcionki
  • A+ A-

Gra w karty Skat to gra bardzo rozpowszechniona na Śląsku oraz Kaszubach. Często mówi się o niej „śląski brydż”. Do gry potrzeba trzech osób. Dwie osoby tworzą drużynę i grają przeciwko trzeciej. Na początku osoba grająca sama jest losowana, ale w kolejnych rozdaniach jest to osoba, która wygrała wcześniejsze rozdania. W sportowej odmianie skata cała gra składa się z 24 rozgrywek.

Talia do skata wygląda nieco inaczej. Składa się ona z 32 kart posiadających jednak tradycyjne kolory. karty do skata różnią się od zwykłych kart szatą graficzną. W specyficzny sposób prezentuje się kolory oraz figury. Ponadto na blotkach znajdują się zazwyczaj wizerunki najważniejszych miast Polski.

Rozgrywka w skacie składa się z pięciu faz, które zostaną przybliżone poniżej:

Rozdanie
osoby rozdają karty kolejno według wskazówek zegara. gracze otrzymują po 10 kart i dwie kładzie się na stole. osoba, która wygra licytację będzie mogła z nich skorzystać.

Licytacja
Licytację rozpoczyna zawodnik, który siedzi po prawej stronie od rozdającego. Przeciwnikiem tej osoby jest kolejna, która siedzi po jego prawej stronie. W przypadku rezygnacji z licytacji przechodzi ona na rozdającego karty. Licytacja to nic innego jak próba wytypowania wyniku jaki dana osoba osiągnie podczas gry. Deklarowana suma punktowa musi przekraczać 18, która jest najniższą możliwą ilością punktów do uzyskania.Jeżeli zawodnik decyduje się na licytację jego przeciwnik powinien potwierdzić posiadaną liczbę punków .osoba, która wygrała licytację ma teraz prawo sięgnąć po dwie wyłożone wcześniej karty i wymienić je z własnymi.

Gra w karty Skat
Zawsze osobą rozpoczynającą grę jest ta, która siedzi po lewej stronie od gracza rozdającego karty. W każdym typie rozgrywki gra polega na tym, że osoba wygrywająca poprzednią kolejkę jest wychodzącą, czyli jako pierwsza rzuca kartę, następnie kartę rzuca osoba po jej lewej stronie i w końcu ostatni uczestnik. Z trzech kart rzuconych na stół określa się, która w danym typie rozgrywki jest najsilniejsza i cała lewa zabierana jest przez właściciela najsilniejszej karty. Zbierane w ten sposób karty układane są w stos koszulkami do góry przy graczach wygrywających kolejne lewy. Kolorem wiążącym jest kolor karty rzuconej na stół przez pierwszego gracza w danej turze rozgrywki, co oznacza że każdy następny gracz musi rzucić kartę z tego koloru, jeżeli taką posiada na ręce.

Zliczanie punktów
Jeżeli gracze grają na kolory osoba musi posiadać 61 punktów na stanie. Gracze zliczają swoje punkty w lewach według następującej punktacji: za Asa – 11 ptk, za 10 – 10, za Króla – 4, Dama- 3, Walet – 2. Pozostałe karty nie posiadają żadnej wartości punktowej. Do tej sumy dodaje się liczbę oczek z kart, które wcześniej gracz odłożył na bok.

Zapis wyniku Wyniki zapisuje się według tabeli wyników gry skat. Osoba, która przegrała rozgrywkę mnoży swoje punkty razy dwa i dodaje znak minus.


kasyna bonusy


kasyno gry online