ecopayz portfel elektroniczny w Polsce

Historia gry poker

  • Rozmiar czcionki
  • A+ A-

Historia gry poker rozpoczyna się mniej więcej w 1834 roku, choć niektórzy twierdzą, że o wiele wcześniej. Jedni bowiem uznają za powstanie pokera rok 1834, inni zaś twierdzą, że w tym roku dopiero zaczęto pisać o tej grze hazardowej,

jednak istnieje ona na świecie od zarania dziejów, czyli od czasów starożytnych i średniowiecznych. Mimo, iż zdania są podzielone, raczej mówi się o powstaniu tej gry 1834 roku, gdyż to co napisane zawsze jest prawdziwsze od historii i legend słownych przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Osobą zaś, która spisała dzieje pokera oraz pierwsze zasady gry, był Jonathan H. Green’, który pływał w tamtych czasach po rzece Missisipi i był naocznym świadkiem gry poker.

Sam nazwał ją „grą oszustów”, gdyż obserwując przebieg całej gry, zdawał sobie najlepiej sprawę, jak uliczni szulerzy odszukują podróżnych, dostarczając im i sobie rozrywki, oraz łatwego zarobku. Zasady gry tamtejszego pokera były podobne jak dziś, również każdy z graczy otrzymywał po pięć kart, talia kart była jednak zdecydowanie mniejsza, liczyła zaledwie kart dwadzieścia. Układy były podobne, jednak nie miał kto pilnować sprawiedliwości i uczciwości podczas gry, nie była ona prowadzona bowiem przez profesjonalnego krupiera, lecz przez szulera i oszusta.

Zatem widzimy, ze hazard oraz wszelkie gry hazardowe mają zdecydowanie dłuższą i starszą historię niżeli pierwszy komputer, jednak to właśnie dzięki komputerowi oraz powstaniu Internetu, hazard, a z nim również poker rozpowszechnił się na skalę światową w sieci. Każdy kto ma komputer w domu, każdy kto posiada łącze internetowe, może zagrać sobie dla zabawy i rozrywki we wspaniałego pokera online. Kasyna online czekają otworem na nowych graczy, którzy są rządni przygód i podwyższonej adrenaliny, którzy poszukują nowych wrażeń bez wychodzenia z domu.


kasyna bonusy


kasyno gry online