ecopayz portfel elektroniczny w Polsce

Juz odpowiedz na pytanie jak wygrywać w hazardowe gry karciane

  • Rozmiar czcionki
  • A+ A-

Czy znasz juz odpowiedz na pytanie jak wygrywać w hazardowe gry karciane?

Gdzie leży klucz do sukcesu? Co decyduje o tym, że ktoś zostaje mistrzem pokera, a ktoś inny powiększa grono wiecznych przegranych? Jak grać, żeby wygrywać?

Właśnie na te pytania postaramy się odpowiedzieć w tym materiale.

Zaczynając grę w Texas Hold’em, masz do wyboru trzy odmiany pokera: fixed limit, pot limit i no limit. Zdaniem większości pokerowych ekspertów, najlepsza na początek jest odmiana fixed limit. Decyduje o tym narzucona z góry liczba dopuszczalnych podniesień wysokości zakładu, która sprawia, że w tej odmianie błędy są mniej kosztowne. Początkujący gracz nie przegra wszystkiego w jednym rozdaniu.

Pot limit, a zwłaszcza no limit to „cadillac of poker”, czyli najwyższa forma pokera. Zdaniem wielu, gra mistrzów Texas Hold’em według odmiany no limit to już prawie sztuka. Jednak pamiętaj o tym, że nawet najwięksi championi dzisiejszego pokera byli kiedyś początkującymi graczami, gdyż nawet mistrz pokera musi kiedyś wykonać swój pierwszy krok.

Jeżeli nigdy wcześniej nie grałeś w pokera w sieci, warto zagrać przy stoliku treningowym, który jest wierną symulacją prawdziwej gry na prawdziwe pieniądze. Pamiętaj jednak, że inaczej gra się bez ponoszenia ryzyka finansowego, a inaczej stawiając prawdziwe pieniądze, tak więc przy stoliku treningowym poznasz jedynie specyfikę oprogramowania i gry w sieci.

Jesteś zatem gotowy rozpocząć batalię o prawdziwe pieniądze. Jaki jest przepis na sukces przy pokerowym stoliku?

7 zasad zwycięskiego gracza fixed limit.

Bądź cierpliwy.

Bądź cierpliwym graczem, bardzo starannie dobieraj dwie początkowe karty (starting hands), nie ulegaj pokusie grania zbyt wielu rozdań. Rzucaj karty (fold), kiedy z Twojego rozeznania sytuacji wynika, że masz gorszy układ kart niż przeciwnik. Z czasem będziesz mógł grać na 2, 3 lub więcej stołów równocześnie, aby brać udział w większej liczbie rozdań. Czekaj cierpliwie na swój układ, bądź zdyscyplinowanym graczem, a na dłuższą metę przyniesie to wymierne efekty.

Wybierz odpowiedni stolik i myśl długofalowo.

Zawsze graj na stolikach, gdzie grają gorsi gracze od Ciebie. Staraj się wybierać stoliki o charakterystyce loosse-passive, unikaj stołów o oglądalności flopa niższej niż 30%, a szczególne stolików tight-aggressive (więcej o strategiach gry poczytaj w artykule „Charakterystyka stylów gry”). Pamiętaj też, że Texas Hold’em to gra umiejętności, ale w długim horyzoncie czasowym. W krótkim okresie wygrywać może każdy i z każdą kartą, nawet 72 bez koloru (off suit). Twoim celem jest wygrywanie w długim okresie czasu, na krótką metę jesteśmy skazani na łaskę i niełaskę fortuny. Spróbuj nie denerwować się nadmiernie nawet strasznymi bad beatami (rozdania, kiedy powinieneś wygrać, lecz wskutek niewiarygodnego szczęścia, Twój przeciwnik dozbierał do wyższego układu).

Bądź zdyscyplinowany i zostaw ambicje na boku.

Jeżeli już wiesz, jak masz grać, staraj się zawsze przestrzegać obranej strategii. Kiedy czujesz, że mimo, iż jesteś cierpliwym graczem oraz starasz się myśleć długofalowo, nie możesz znieść kolejnego bad beata czy lucky river przeciwnika, skończ grę i zrób sobie przerwę. Czasem najlepsze są proste rozwiązania – wyłączenie komputera i trochę świeżego powietrza może okazać się najlepszym pomysłem. Nie graj też, kiedy jesteś zmęczony, rozdrażniony sprawami dnia codziennego lub jeżeli właśnie wróciłeś z zakrapianej imprezy. Nie podchodź też do swojej gry ambicjonalnie, nie staraj się za wszelką cenę odegrać pieniędzy, które przegrałeś w poprzednim rozdaniu. Nie szukaj rewanżu na innym graczu. Jeżeli przy stole są lepsi od Ciebie, zmień stolik.

Poznaj swojego przeciwnika.

Uważnie obserwuj grę swoich przeciwników, określ, jaki reprezentują styl gry. Czy są to ostrożni, lecz agresywni gracze (tight-aggressive), czy wręcz przeciwnie, masz do czynienia z agresywnym maniakiem, który bez względu na posiadane karty podnosi stawkę. A może któryś z Twoich przeciwników to rock, czyli gracz, który gra tylko wtedy, kiedy posiada niezwykle mocny układ kart?
Uważna obserwacja i ustalenie, z jakim typem gracza rywalizujesz o wygraną, pozwoli Ci podejmować trafne decyzje.

Odpowiednio zarządzaj własnym budżetem (bankroll management).

Uniknij bankructwa poprzez umiejętne zarządzanie swoim budżetem za pomocą kilku prostych zasad. Kiedy grasz na stolikach 0,5/1$ fixed limit, Twój budżet to minimum 300$, optymalnie 500$. Siadasz do stolika z 50$ (50 x big bet), kiedy przegrasz 30$ lub więcej (30 x big bet), kończysz na dany dzień grę. Kiedy razem z bonusami i zyskami z gry dozbierasz kolejne 100 – 200 big bet przenieś się na stoliki z wyższym limitem. Kiedy przegrasz to, co zarobiłeś wcześniej, wróć na niższy limit i wygrywaj, aż znowu będziesz mógł grać na stolikach o wyższym limicie. Jeżeli przegrasz 500$ na stolikach 0,5/1$, Texas Hold’em nie jest grą dla Ciebie. Pamiętaj, że zarządzanie własnym kapitałem przyniesie wymierny efekt tylko wtedy, jeżeli jesteś wygrywającym graczem – w przeciwnym wypadku nic Cię nie uratuje.

Unikaj najczęstszych błędów.

Nie wpadaj w „trap hands”, czyli rozdania-pułapki, które mogą z dużą dozą prawdopodobieństwa, przy odpowiednim rozwoju sytuacji na stole, stać się drugim najlepszym układem (second-best hand). Najczęściej jest to problem słabego kickera (kicker – druga, słabsza karta obok pierwszej mocnej, np. 4 w układzie K-4), który w długim okresie czasu będzie kosztował Cię wiele pieniędzy. Dodatkowo granie pseudowysokich układu typu QJ z nieodpowiedniej pozycji albo po raise w długim okresie czasu będzie bardzo kosztowne. Pamiętaj również o sprawdzeniu, czy wysokość puli usprawiedliwia wniesienie danego zakładu. Licz outsy (możliwe do pojawienia się na stole karty, które wzmacniają Twój układ), wiedz, które z nich są jedynie fałszywymi outsami (wzmacniają Twój układ, ale mogą jeszcze bardziej wzmocnić układ przeciwnika). Nie „naginaj” statystyki. Pamiętaj, kolejne rozdanie już za kilka, kilkanaście sekund.

Nie blefuj.

Blefowanie w low limit to często fatalne rozwiązanie. Nie popełnij tego błędu i po prostu nie blefuj. Możesz stosować w odpowiednich sytuacjach najwyżej semi-bluff. Próba zmuszenia słabego gracza do rzucenia kart, jest prawie zawsze złym pomysłem: nawet, jeżeli jego kicker jest nic nie wart albo wręcz gra on z trash hands (karty-śmieci typu 7-2), i tak prawie na pewno zdecyduje się on sprawdzić, jakie masz karty. Nie próbuj zostać mistrzem bluffowania w low-limit Texas Hold’em, naprawdę nie warto
Jak wiesz już jak wygrywać w hazardowe gry karciane na pieniądze to zobacz swoich sił w grze z innymi graczami.


kasyna bonusy


kasyno gry online