ecopayz portfel elektroniczny w Polsce

Limity zakładów w Pokerze

  • Rozmiar czcionki
  • A+ A-

Czy wiesz jakie mamy limity zakładów w Pokerze? Jezeli nie przeczytaj ten artykuł.

Limit sztywny

W grze ze sztywnym limitem z góry ustala się kwotę za pomocą której gracze mogą podbijać stawkę. Podbicia są możliwe tylko w ramach tej kwoty. Small Bet i Big Bet

Sztywny limit zmienia się wraz z kolejną rundą licytacji. W przypadku pokera Texas Hold’em ze sztywnym limitem podbijania wszystkie stawki i podbicia wynosić muszą wielokrotną kwotę „dużej w ciemno” w pierwszych dwóch rundach licytacji. W ostatnich dwóch rundach stawki i podbicia wynosić muszą wielokrotną kwotę podwójnej „dużej w ciemno”. Jeśli np. Big Blind wynosi $2 i Ty chcesz podbić w pierwszych dwóch rundach licytacji, musisz podbić z $2, czyli stawiasz $4. Jeśli inny gracz jeszcze raz podbije Twoje podbicia, wtedy musi podbić stawkę z kolejnymi $2, czyli stawia $6. Jeśli jednak w ostatnich dwóch licytacjach jakiś gracz wniósł minimalną stawkę w wysokości $4 i Ty chcesz ją podbnieść, musisz podbić z $4, czyli stawiasz $8. Jeśli inny gracz chce jeszcze raz podbić Twoje podbicia, musi podbić stawkę z kolejnymi $4 i w ten sposób stawia $12.

Cap

Gra ze sztywnym limitem podbić oznacza, że w każdej rundzie licytacji z reguły dozwolone są maksymalnie cztery podbicia, które składają się z pierwszej stawki, pierwszego podbicia, drugiego podbicia i ostatniego podbicia – które nosi nazwę „Cap”. W grze z limitem $2 każdy gracz może dokonać czterech podbić. W ten sposób może wnieść kwotę w wysokości $8. „Raise or Fold” to odmiana pokera ze sztywnym limitem, podczas którego wolno podbijać lub pasować, ale nie czekać lub dorównywać.

Bez limitu

Poker bez limitu oznacza, że możesz podbijać stawkę wnosząc do puli ile chcesz. Możesz wrzucić nawet wszystkie żetony za jednym razem. Oczywiście i tu obowiązują pewne ograniczenia.

Stawki przy stołach
Nawet jeśli gra jest bez limitu, nie możesz wnieść wyższej kwoty niż tej, która znajduje się na stole. Celem tej zasada gry jest zagwarantowanie, aby gracze nie wnosili przesadnie wysokich i nierealnych stawek jak np. kluczyków do auta.

Minimalna stawka
Nawet jeśli gra jest bez limitu, kwota stawki minimalnej jest ustalona. Jeśli grasz np. z Blinds, stawka i podbicie nie mogą być nigdy niższe niż Big Blind.

Minimalna stawka przy ponownym podbiciu
Jeśli w rundzie licytacji gracz podbił stawkę przed Tobą i Ty chcesz ją podbić jeszcze raz, Twoje podbicie musi wynosić co najmniej tyle samo co ostatnie podbicie.

Przykład
Przyjmując, że Big Blind wynosi $2 i gracz po Twojej prawej wrzuca $10, to podbija z $8. Jeśli Ty chcesz jeszcze raz podbić, musisz podbić co najmniej z kolejnymi $8, czyli wnieść przynajmniej $18. Ponieważ jest to gra bez limitu, możesz oczywiście wrzucić do puli więcej niż $18.

Limit puli

Niektórzy uważają, że gry ze sztywnym limitem są nudne. Inni znów są przekonani, że granie bez limitu jest bardzo ryzykowne. Aby zadowolić wszystkich miłośników pokera, wprowadzono tak zwane limity puli.
Limit puli oznacza, że żaden z graczy nie może wnieść wyższej stawki niż kwota znajdująca się w puli. W pierwszych rundach licytacji kwota w puli jest przeważnie niska. W późniejszych rundach pula może się powiększyć bardzo szybko – wtedy możesz stawiać znacznie więcej żetonów.

Przykład
Big Blind wynosi $2, a w puli jest $20. Rozpoczynasz rundę licytacji i możesz wrzucić ile chcesz pod warunkiem, że Twoja stawka nie będzie niższa niż $2 (stawka minimalna) zarazem nie przekroczy $20 (limit puli).
Limity zakładów w Pokerze możesz sprawdzić grając online z innymi graczami.


kasyna bonusy


kasyno gry online