ecopayz portfel elektroniczny w Polsce

Odmiana pokera texas holdem poker

  • Rozmiar czcionki
  • A+ A-

Odmiana pokera texas holdem poker bardzo szybko zyskała wielu zwolenników na całym świecie. Popularności przysporzyły jej telewizyjne transmisje z wielkich turniejów oraz dominująca rola na największych pokerowych rozgrywkach.

Co różni texas holdem od zwykłego pokera? Główną różnicą jest to, że acze posiadają tak zwane karty wspólne. Jest to pięć kart odkrytych na środku stołu. Gracze dostają tylko po dwie karty – są to tzw. karty zakryte. Zwycięzcą rozgrywki jest ten z graczy, który ze swoich zakrytych kart oraz z kart wspólnych potrafi ułożyć najsilniejszy wariant składający się z pięciu kart.

Poker texas holdem znany jest na całym świecie. W tę właśnie odmianę pokera odbywają się także mistrzostwa świata odbywające się rokrocznie w Las Vegas. Gra jest niezwykle emocjonująca a liczba jej zwolenników rośnie z dnia na dzień. Liczba turniejów rośnie a liczba graczy, którzy w pokera grają on-line liczona jest w milionach.

Odmiana pokera texas holdem poker wymaga niezwykłej uwagi oraz umiejętności taktycznych. Tutaj gracze poza tym, jakie karty im przypadły muszą brać pod uwagę to co może mieć przeciwnik. Pięć wspólnych kart powoduje, że gracze muszą być uważnymi obserwatorami i nie mogą pozwolić sobie na najmniejszy błąd taktyczny.

Na temat tej odmiany pokera powstało wiele książek i artykułów, które starają się wypracować strategię na podstawie analizy matematycznej. Poker przestał być tylko grą polegającą na szczęści. W texas holdem liczą się umiejętności analityczne i umiejętność podejmowania decyzji. Gracze wkładają określoną stawkę do jednej puli. Pule zgarnia ten, kto miał najlepszy układ kart. Remis jest rzadko spotykaną sytuacją w pokerze. Jeżeli do stołu zasiadają najlepsi mało prawdopodobne jest aby wygrała jedna osoba kilka partii z rzędu. W takich rozgrywkach decydują małe błędy a zazwyczaj po prostu szczęście.


kasyna bonusy


kasyno gry online