ecopayz portfel elektroniczny w Polsce

Poker Omaha – kłopotliwa sytuacja

  • Rozmiar czcionki
  • A+ A-

Jak większość graczy się orientuje Poker Omaha to gra drawów. Często zdarza się nam ryzykować sporą część naszego stacka bez „gotowej” ręki. Jednak należy uważać jaki draw gramy.

Kiedy dopiero zaczynamy grę w Omahę wiele rąk wygląda na dobrych, w rzeczywistości oznaczają nic poza kłopotami. Zdarza się nam wygrać z nimi okazjonalnie, ale częściej z nimi przegrywamy – nawet jeśli skompletujemy żądany układ.

Zakładamy że mamy Ts-9s-8h-7d a flop przychodzi Th-8s-Ks. Mamy dwie pary, straight oraz flush draw – możemy jeszcze dodać do tego kolejne 4 outsy do full-house’a. Czy warto więc pushować i śpieszyć się z wkładaniem pieniędzy na stół ? Odpowiedź brzmi – raczej nie.

Po pierwsze, mamy dwie pary – co zwykle jest niczym w Poker Omaha niezależnie od wielkości stolika. Ktoś może mieć K-T, czy seta. Co oznacza że jeśli uda nam się otrzymać full-house to mamy spore prawdopodobieństwo że natrafimy na wyższego. Mamy oczywiście 15 outsów na straighta oraz flusha. Jednakże jeżeli dostaniemy waleta to w tym momencie bije nas straight np. z AQ. Jedyna karta która daje nam nuts to szóstka – czyli 3 lub 4 outsy. Trzy outsy dlatego że 6s daje nam flusha, ale King high z dziesiątką jako drugą kartą. Czy jest to układ dzięki któremu zgarniemy wszystkie żetony ? – Zapewnie tak, ale większość razy ktoś będzie miał lepszego flusha.

Czyli ten przykład obrazuje że tak naprawdę nasza ręka jest marginalna. W grze Omaha chcemy dążyć do nuts, a niestety K-T flush czy jakikolwiek inny straight poza tym który dostaniemy my za pomocą szóstki nie są najlepszą w świecie inwestycją.

Nie powinniśmy takiej ręki od razu zrzucać, ale także nie powinniśmy iść z nią na całość bo w większości przypadków nasz układ będzie po prostu gorszy.


kasyna bonusy


kasyno gry online