ecopayz portfel elektroniczny w Polsce

Poker Tilt i jego przyczyna

 • Rozmiar czcionki
 • A+ A-

Poker Tilt znany jest juz wielu graczom.
Własne doświadczenie oraz obserwacja wskazują na to iż to właśnie tilt jest powodem utraty bankrollu. Jeśli ktokolwiek zamierza zostać dobrym graczem to musi go unikać jak ognia. Jest to oczywiście zdrowy rozsądek, ale nieraz można zauważyć graczy którzy tracą kontrolę nad sobą jednocześnie zaopatrując pozostałych graczy w swoje utracone żetony. Jest kilka powodów tiltu.

 1. Cold deck: Jak ludzie grają gdy dostają tzw. „zimne” karty przez dłuższy okres czasu może być zadziwiające. Każdy reaguje na to inaczej, ale jedno jest pewne – wszyscy doznali tego samego uczucia. Tuż przed nami tworzy się co kilka rozdań wielka pula, jedni dostają asy, drudzy króle – obserwować możemy ciekawe zagrania i transfer żetonów. Jedyne co my odczuwamy to złość dostając kolejne 73o czy J2o. W takich sytuacjach po prostu trzeba przeczekać i pamiętać ,że jeśli będziemy grali dobrze to wyjdziemy na swoje. Na pewno nie należy popełniać błędu pre-flop – jeśli go popełniamy to po prostu tiltujemy.
  
 2. Sprawy osobiste: Zanim zaczniemy grać musimy być świadomi swoich uczuć. Do każdej gry należy siadać bez żadnych zmartwień, lub umieć izolować swoje emocje tak aby nie miały wpływu na grę w żadnym stopniu. Jeśli dopiero co mieliśmy niepowodzenie w szkole, w pracy, czy sprawy rodzinne które nas nurtują to możemy być pewni że wyjdzie to przy stole.
  
 3. Słuchanie przeciwników: Nie należy ufać temu co mówią. Jeśli ktoś mówi o swoich kartach bez naszego pytania to chce nam wejść na głowę przekazując nieprawdziwe informacje. Jeśli nie potrafimy odpierać takich werbalnych ataków to najlepiej nic nie odpowiadać. Jedynym efektem będzie mniejsza koncentracja na grze.
  
 4. Bad beaty: Są one przyczyną numer jeden tiltowania. Jeżeli pre-flop dochodzi do starcia all-in mając AKs, a przeciwnik trzyma AQo możemy odczuwać wielką ulgę. Prawdopodobieństwo jest po naszej stronie, jednakże nie oznacza to że przeciwnik jest skazany na klęskę – nadal ma 25% na wygraną. Mimo iż czujemy, że wygraliśmy to zawsze może pojawić się ta dama. To nie jest nawet bad beat, bo szansa na wygraną wynosiła 75% a jednak niektórzy z takimi przypadkami nie są sobie w stanie poradzić. Statystyka i prawdopodobieństwo są nieodłączną częścią pokera który za każdym razem będzie wystawiać na próbę nasze emocje.
  
 5. Rodzaj gry – Możemy być pewni że grając cztery stoły cashowe będziemy równoważyć swoje szczęście oraz pecha. Natomiast gdy gramy heads-up gdzie luck factor jest większy, cold deck może nam przysporzyć niemało negatywnych emocji które utrudniać będą nam grę. To samo tyczy się gry turniejowej. Niełatwo przejść przez pole tysiąca graczy. Tak samo niełatwo jest trafić do stolika finałowego. Jeśli jednak tam już trafimy i przegramy all-in pre-flop trzymając AA to z pewnością nie będziemy zadowoleni. Niektórzy nie są w stanie dalej grać bo są świadomi tego że takie starcie wpłynęło na nich negatywnie.
  

Jest to oczywiście teoria która często jest trudna w implementacji. Jednak gdy nauczymy się radzenia sobie z tiltem, z pewnością nasz bankroll nie będzie miał nam za złe.


kasyna bonusy


kasyno gry online