ecopayz portfel elektroniczny w Polsce

Rodzaje gry w Pokera

  • Rozmiar czcionki
  • A+ A-

Rodzaje gry w Pokera zależne sa od miejsca w którym gramy.

Wyróżnia się dwie wersje pokera, jedną z nich jest poker Texas Holdem. Jeśli znasz podstawy gry w standardowego pokera, nie będziesz mieć problemu z rozumieniem pokera Texas Holdem.

Jest to jeden z najsłynniejszych rodzai pokera, grają w niego zarówno starzy gracze pokera, jak i osoby początkujące. Z osobami początkującymi łatwo można wygrać, dlatego skoncentrujemy się na regułach tej gry :). Generalnie są 3 warianty Texas Holdem, mianowicie gra z Limite, Bez Limitu oraz gra z Limitem Puli. W grze może wziąć udział minimum 2, a maksimum 10 graczy.

Texas Holdem z Limitem bazuje na tym, iż przed rozpoczęciem gry ustalana jest suma, jaką należy obstawiać. Z 4 rund, stawka z pierwszej i drugiej rundy, zostaje podwojona w dwóch ostatnich rozgrywkach. Jest to najczęściej wybierany wariant rozgrywek, przez graczy początkujących.

Texas Holdem Bez Limitu jak sama nazwa wskazuje, nie określa żadnego limitu, dzięki czemu w każdej chwili możesz obstawić dowolną sumę, ale nie przekraczając sumy posiadanej na stole. Dla przykładu jeśli siedzisz przy stole $2/4 mając $100, możesz obstawić nie więcej niż $100. Jest to wariat, dla graczy zdolnych do ryzyka.

Texas Holdem z Limitem Puli jest już trudniejszy do zrozumienia. Najwyższą sumę, jaką można obstawić, ma wynieść tyle ile w danej chwili jest ogółem w puli. Przykładowo najwyższa kwota na stole $2/4, jaką pierwsza osoba może obstawić to $3. Wartość obstawiana stanowi sumę stawek “małej i dużej w ciemno”. (wyjaśnimy to później). W momencie kiedy pierwsza osoba obstawi $3, kolejna może obstawić $6, gdyż jest to obecna stawka puli. Kolejny gracz z kolei może już zagrać za $12.
Nowi gracze nie są na samym początku zdolni do ryzyka, także wybierają oni Texax Holdem z Limitem, gdzie stawka jest stabilna i przewidywalna, dlatego ją weźmiemy pod uwagę na samy początku.

Jak poznałeś rodzaje gry w Pokera to zapraszamy do kasyna.


kasyna bonusy


kasyno gry online