ecopayz portfel elektroniczny w Polsce

Rodzaje zakładów w ruletce, reguły gry losowej

 • Rozmiar czcionki
 • A+ A-

Ruletka od zawsze nęciła swoją magią wielu graczy. jej reguły sa bardzo proste, warto jednak poznać rodzaje zakładów w tej grze losowej.Jest chyba największym synonimem kasyna, gry, hazardu, bogactwa. Od kilku wieków cieszy graczy swa obecnością i łatwością gry. Zasady ruletki nie są skomplikowane, wystarczy chwila aby je poznać i w pełni cieszyć się ze zwycięstwa.

Ruletka, jak prawie wszystkie gry, na przestrzeni wieków, lat była rozwijana i zmieniana. Początkowo nazywała się BOULE, tak zwana „mała gra”. Po dziś dzień można w nią grać w kasynach francuskich, jak również w kasynach internetowych, czerpiąc przyjemność z czystej formy tej jakże emocjonującej gry.
Młodsza siostra, „wielka gra”, RULETKA powstała nieco później, koło XIX wieku w Niemczech. Różni się ona od pierwowzoru tym, że nie było na niej pola podwójnego zera, co znacząco zmniejszyło szanse kasyna na wygraną (z 5,25% na 2,7%). Od tego momentu gra bardziej zachęciła graczy do tego by spróbować i wygrać. Za jednym obrotem rodziły i umierały fortuny, co przyciągało coraz więcej fanów ruletki. Jej rosnąca popularność sprawiła, że została w niemal niezmienionej formie przeszczepiona za ocean, tylko z polem podwójnego zera.

Ruletka, jest grą podczas której można sobie pozwolić na prawdziwą zabawę. W ruletce nie działa niemal żadna strategia, można zatem sobie pozwolić na prawdziwe rozluźnienie, czego nie można powiedzieć o innych grach jakie są dostępne w kasynie.

Ruletka, gra hazardowa niezmiennie przetrwała po dziś dzień w trzech odmianach, które różnią się nieznacznie mieczy sobą. Wyróżniamy ruletkę: angielska, francuską, amerykańską. Cykl gry w ruletkę wygląda niemal identycznie w każdej z odmian ruletki. Do rozpoczęcia gry potrzebny jest przynajmniej jeden gracz, jednak może bez większych przeszkód do stołu ruletki zasiąść ich nawet ośmiu.
Gra rozpoczyna się od obstawienia stołu żetonami przez graczy,a następnie krupier losuje zwycięski numer. Koło ruletki zaczyna się obracać, a w przeciwnym kierunku obrotu koła rzuca się kulką, która na koniec wpada do przedziału oznaczonego wybranym numerem na kole ruletki.
W następnej kolejności ma miejsce rozliczanie. Ci, którzy mieli szczęście położyć swoje żetony na wybranym numerze, zabierają wygraną. Aby dać grającym większą szansę kasyna europejskie i amerykańskie pozwalają graczom na obstawianie numerów po rzuceniu kulki na koło ruletki przez krupiera. Muszą oni jednak zakończyć obstawianie przed wypowiedzeniem przez krupiera słów; no more (koniec obstawiania) lub jej odpowiednika w języku regionalnym. Następuje to z reguły wtedy, gdy kulka utraci swój pierwotny impet i zaczyna opadać w kierunku kręcącego się koła. Kasyna azjatyckie, nie pozwalają na tego rodzaju zrównanie szans.

Zakłady podczas gry w ruletkę można obstawiać na dowolną ilość pul i kombinacji numerów jakie znajdują się na stole ruletki. Poza polami numerycznymi są także w ruletce pola grupujące numery w dane kolumny, tuziny, nazywane przez wprawionych graczy jako pola szansy.
W ruletce istnieje dziewięć typów obstawiania. Jest między innymi sześć zakładów wewnętrznych i trzy zakłady zewnętrzne, a każdy z nich musi przekroczyć minimum jakie zostało ustalone na danym stole gry.
Każdy ze stołów do ruletki ma z góry ustalone limity, maksymalne jak i minimalne stawki obstawiania. Kombinacje możliwych zakładów, a także wygranych z ich tytułu w ruletce prezentuje poniższa rozpiska:

 • Straight Up, numer pojedynczy – 35:1
 • Split Bet, dwa numery – 17:1
 • Street Bet, trzy numery – 11:1
 • Corner Bet, cztery numery – 8:1
 • Five Bet, pierwsze pięć numerów (0,00,1,2,3) – 6:1
 • Line Bet, linia – 5:1
 • Column Bet, kolumna – 2:1
 • Dozen Bet, tuziny: 1 – 12, 13 – 24, 25 – 36 – 2:1
 • Even, Odd, parzyste, nieparzyste – 1:1
 • 1st 18, 2nd 18, numery 1 – 18 i 19 – 36 – 1:1
 • Red, Black – czerwone, czarne – 1:1

Warto pamiętać o tym, by przed rozpoczęciem gry zapoznać się z limitami stołu do jakiego chcemy dołączyć. Dość istotne jest to by nie obstawiać po czasie, bo nasz zakład zostanie zignorowany, nie tyczy się to oczywiście zakładów podczas gry w kasynie internetowym, tam automatycznie jest to zablokowane.
Koło fortuny, ruletka jak zapewne łatwo się domyślić jest grą w pełni nieprzewidywalną. Nie ma na nią systemu, ani nie potrzeba mieć wybitnych umiejętności by wygrać. Dlatego warto grać i wierzyć w swoje szczęście, a na pewno da to zamierzony cel jakim jest wygrana w ruletce.


kasyna bonusy


kasyno gry online