ecopayz portfel elektroniczny w Polsce

Strategia gry Oczko czyli liczenie kart w Blackjack

  • Rozmiar czcionki
  • A+ A-

Głównym założeniem Liczenie kart w Blackjack jest zdobycie przewagi w decydujących układach kart oraz stawianie i podnoszenie zakładów. Jest to podstawowa strategia gry w karty Oczko. Liczenie kart staje się łatwiejsze wraz z nabywanym doświadczeniem a z czasem staje się drugą naturą człowieka.

Metody liczenia kart mogą okazać się bardzo przydatne w różnych wariantach gier karcianych. Jednakże, Blackjack wydaje się wręcz wymarzoną grą do ćwiczenia umiejętności liczenia kart.

Liczenie kart niekoniecznie sprowadza się do zrobienia listy rzeczy do sprawdzenia czy zapamiętania wszystkich kart wyjętych z gry oraz tych, które są w każdym układzie. Dodatkowo, należy być świadomym, iż liczenie kart nie jest strategią gry samą w sobie, ale jej zasadniczą częścią. Poza podstawowym i łatwym systemem liczenia kart istnieją inne, nawet bardziej skuteczne, ale i trudniejsze opcje. Proszę z nich nie rezygnować, tylko dlatego iż wydają się one trudne. Najprawdopodobniej, należą one do najważniejszych strategii stosowanych w celu zwiększenia szansy wygranej.

Liczenie kart w Blackjacku jest łatwe do zrozumienia. W tym przypadku liczenie jest oparte na fakcie, że wysokie karty (o wartości powyżej dziewięciu) i w szczególności Asy, są wartościowe dla gracza. Zgodnie z tym założeniem, niskie karty są dobre dla rozdającego. Karty wysokie są interesujące dla gracza, gdyż zwiększają szansę otrzymania „blackjacka” albo przynajmniej wyniku tak bliskiego jak to tylko możliwe. Wysokie karty oznaczają również większą szansę odniesienia sukcesu przy rozdzielaniu kart czy podwajaniu stawki. Karty niskie okazują się być dobre dla rozdającego, gdyż zmniejszają one jego ryzyko bankructwa.

Stosując metodę liczenia kart podnosisz zakład w momencie, gdy stosunek kart wysokich do niskich w talii przeważa na twoją korzyść. Możesz również podjąć inne decyzje na podstawie stosunku kart wysokich do niskich. Tego typu opcje mogą dać tobie statystyczną przewagę nad kasynem od 1 do 1.5 procent.

Jednym z najbardziej znanych systemów liczenia kart jest metoda Hi-Lo. W systemie tym karty ponumerowane od 1 do 6 liczone są +1 a wszystkie dziesiątki zawierające 10, walety, damy, króle i asy liczone są jako – 1. Karty 7, 8 oraz 9 mają wartość 0 bądź są ignorowane. Na początku gry rozpoczyna się liczenie od zera i dodaje bądź odejmuje odpowiednio 1. Po każdej kolejce, jeśli twoja wartość jest wysoka, wtedy należy podnieść zakład. Jeśli wartość jest niska, wtedy należy zaryzykować albo i wziąć pod uwagę przeczekanie do następnej rundy.

System Hi-Lo stanowi przykład systemu liczenia „poziom jeden”.. Inne metody liczenia kart to naliczanie wartości + 2 i – 2 do niektórych kart i nosi ona nazwę „poziom dwa”. Wielu ekspertów od liczenia kart zgadza się iż dodatkową zaletą metody „poziom dwa” jest równowaga osiągnięta poprzez zwiększoną trudność liczenia oraz większe prawdopodobieństwo popełnienia błędu.

Mimo, że liczenie kart jest legalne, w kasynach nie patrzy się na to zjawisko przychylnym okiem. Jeśli w kasynie ktokolwiek wyczuje, że gracz liczy karty, może on/ona zostać wyproszony od stołu lub nawet z kasyna. Kasyna bowiem inwestują wiele pieniędzy, czasu oraz wysiłku, aby zwalczyć zjawisko liczenia kart. Na szczęście dla Państwa, większość z opisanych tu metod nie ma swojego zastosowania w kasynach internetowych.


kasyna bonusy


kasyno gry online