ecopayz portfel elektroniczny w Polsce

Strategia pokera, Taktyka gry w pokera

  • Rozmiar czcionki
  • A+ A-

A oto i jak przedstawia się strategia pokera czyli taktyka gry w pokera
Uważna się, że poker oparty jest na zdarzeniach losowych, czyli że o wygranej decyduje szczęście. Jednakże twierdzenie to w praktyce nie zdaje egzaminu, ponieważ wykorzystywanie odpowiednich taktyk w grze pokerowej przekłada się na zwiększenie prawdopodobieństwa wygranej.

Weźmy, że przy stole w danej grze bierze udział 10 osób. Decydującą pozycję ma zajmowane przy danym stole miejsce. Na niżej przedstawionym zdjęciu zobaczyć można stanowiska zajmowane przy stole. Wyróżnia się następujące miejsca: wczesna pozycja (early position), środkowa pozycja (middle position), późna pozycja (late position). Pierwsza z wymienionych pozycji jest pozycją trzeciego, czwartego i piątego zawodnika, którzy siedzą kolejno po lewej stronie dilera. Na załączonym zdjęciu diler jest przedstawiony, za pomocą literki D. Pozycja middle przeznaczona jest dla graczy zajmujących kolejno szóste, siódme i ósme od dilera. Późną pozycje zajmuje bezpośrednio diler i osoba siedząca po prawej stronie dilera.

Dwa stanowiska w ciemno przeznaczone dla zawodników, którzy mają za zadanie obstawienie zakładu w ciemno, mają możliwość zajęcia wczesnych pozycji, wtedy gdy któryś z graczy podbije zakład. Mogą oni również zająć późne pozycje wtedy, gdy nikt nie zwiększy po nich obstawianej stawki. Zawsze zawodnik, który zajmuje pozycję “duża w ciemno” (big blind), gra zawsze wtedy, gdy żaden z graczy nie podbija obstawianej kwoty.

Jak znana Ci juz jest strategia pokera czyli taktyka gry w pokera to możesz przystąpić do gry.


kasyna bonusy


kasyno gry online