ecopayz portfel elektroniczny w Polsce

Typowanie na tzw. AKO (kurs ogólny kuponu)

  • Rozmiar czcionki
  • A+ A-

Nie wszyscy gracze wiedzą co znaczy typowanie na tzw. AKO (kurs ogólny kuponu) Pierwszym sposobem typowania u bukmachera jest tzw. typowanie na kurs ogólny kuponu tzw. AKO. W ten sposób gra bardzo dużo typujących na całym świecie – w dużej części stanowią to początkujący typerzy i osoby,

które nią mają zbyt dużych funduszy na zakłady, a pragną na swojej wiedzy sportowej wygrać większe pieniądze. Są to także ludzie, którzy puszczają zakłady rekreacyjnie i mają nadzieję na duże zyski!

Wiemy, że typując kilka zdarzeń sportowych na jednym kuponie (puszczając tzw. kupon Combo) to kursy poszczególnych typów się wymnaża co daje kurs ogólny kuponu tzw. AKO. Typowanie te polega więc na zebraniu na jednym kuponie kilku a nawet kilkunastu ciekawych i najbardziej prawdopodobnych typów, tak aby osiągnąć bardzo wysoki kurs ogólny, dzięki czemu stwiając małą kwotę np. 2 PLN możemy wygrać nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Niestety grając w ten sposób wygrać nie jest prosto, gdyż prawdopodobieństwo wytypowania poprawnie kilku a nawet kilkanastu wyników sportowych nie jest proste i pewne. Należy zauważyć, że z każdym dodatkowym zdarzeniem prawdopodobieństwo strasznie maleje. Jednakże w przypadku trafienia wszystkich typów wygrana jest zadawalająca, a ewentualne straty stawek na zakłady nie są aż tak duże jak w przypadku innych sposobach gry – chyba że stawiamy bardzo duże pieniądze i mamy nadzieję na gigantyczną wygraną (które także się co jakiś czas zdarzają!). Warto jednak pamiętać, że w bukmacherstwie nie można sugerować się wysokością kursów, gdyż nawet największy faworyt może ponieść porażkę.

Grając w ten sposób z pewnością warto typować u bukmacherów internetowych gdyż wygrana nie jest pomniejszana o 10% i kursy są wyższe, dzięki czemu duże wygrane możemy osiągnąć typując mniej zdarzeń. Bardzo dobrą ofertę dla osób, które lubią tak grać ma Gamebookers, który na tego typu kupony daje dodatkowe bonusy (zwraca pewien procent stawki – nawet 10%) i oferuje jedne z najwyższych kursów wśród bukmacherów internetowych.

Aby zwiększyć prawdopodobieństwo do kuponów zawierających wiele zdarzeń proponowane są przez bukmacherów różne systemy rozpisowe, dzięki którym w przypadku nie trafienia nawet kilku spotkań na kuponie otrzymujemy wygraną (kupon taki rozpisywany jest od kilku do nawet kilkuset zakładów).
Jak wiesz co to typowanie na tzw. AKO (kurs ogólny kuponu) to możesz sprawdzic jak to wygląda w praktyce.


kasyna bonusy


kasyno gry online