ecopayz portfel elektroniczny w Polsce

Układy Kart w grze poker

  • Rozmiar czcionki
  • A+ A-

Oto jakie mamy układy kart w grze poker

Poker królewski – Dziesiątka, walet, królowa, król, as jednego koloru.

Poker – Strit złożony z 5 kart jednego koloru.

Kareta – Kareta jest drugim najwyższym układem kart. Składa się z czterech kart o tej samej wartości i z piątej dowolnej karty.

Full – Na następnym miejscu w rankingu znajduje się ful, który składa się z trzech kart o tej samej wartości (trójka) i z dowolnej pary o innej wartości.

Kolor – Następny jest kolor, który składa się z pięciu kart jednego koloru, ale nie po kolei

Strit – Strit składa się z pięciu kart dwóch lub więcej kolorów, ale ułożonych po kolei, przy czym as może być użyty zarówno do możliwie najwyższego strita jak i do najniższego strita. Oczywiście nie trzeba mieć asa, aby mieć strita – do tego wystarcza dowolnych pięć kart po kolei.

Trójka – Trójka to trzy karty tej samej wartości i dwie inne karty, które nie są parą ani nie zawierają czwartej karty tej samej wartości.

Dwie pary – Dwie pary, które znajdują się w rankingu po trójce, składają się z dwóch kart o tej samej wartości, dwóch kart o innej wartości oraz z dowolnej piątej karty o zupełnie odmiennej wartości. O nazwie dwóch par decyduje wyższa para.

Para – dowolne dwie karty o tej samej wartości wraz z trzema innymi kartami, które nie tworzą ze sobą żadnego układu o wyższej wartości.
Jak znasz już wszystkie układy kart w grze poker to możesz zagrac z innymi graczami przez Internet.


kasyna bonusy


kasyno gry online