ecopayz portfel elektroniczny w Polsce

Układy pokerowe ręce, starszeństwo kart w pokerze

  • Rozmiar czcionki
  • A+ A-

Poniżej zamieszczony jest opis starszeństwa układów kart w pokerze poczynając od najlepszego układu:
– POKER (straight flush) – najlepszy układ w grze. Jest to pięć kart jednego koloru ułożonych kolejno np. 10,J,D,K,A. Gdy co najmniej dwóch graczy ma pokera wówczas wygrywa ten którego poker ma wyższe karty. Najmocniejszym pokerem jest poker królewski czyli pięć kolejnych kart w tym samym kolorze zaczynające sie od asa.

– KARETA (Four of a kind) – jest to zestaw czterech kart o tej samej wartości, np. cztery damy lub cztery dziewiątki. Kareta złożona z dam jest lepsza niż kareta dziewiątek. W przypadku gdy dwóch graczy ma tą samą karetę o zwycięstwie decyduje tzw. kicker, czyli piąta karta. Np. A A A A D jest lepsza niż A A A A 10.
– FULL (Full house) – są to trzy karty o mające jednakową wartości w zestawie z parą kart posiadającą inną wartość. W przypadku gdy dwóch graczy posiada fulla, wygrywa ten który posiada silniejszą trojkę kart. W przypadku gdy dwóch graczy posiada taką sama trojkę kart wówczas o zwycięstwie decyduje pozostała para.
– KOLOR (Flush) – jest to pięć dowolnych kart w tym samym kolorze. W przypadku gdy dwóch graczy ma kolor, zwycięża ten, którego kolor zaczyna się od wyższej karty.
– STRIT (Straight) – jest pięć kolejno ułożonych kart nie będących w tym samym kolorze. W przypadku gdy dwóch graczy ma strita, zwycięża ten z graczy, którego strit zaczyna się od wyższej karty.
– TRÓJKA (Three of a kind) – są trzy karty w różnych kolorach o jednakowej wartości. np. trzy asy lub trzy damy – w tym przypadku trójka złożona z asów ma większą wartość niż trójka złożona z dam. W przypadku gdy dwóch graczy posiada taką samą trójkę wówczas zwycięża ten z graczy który posiada wyższą czwartą kartę, gdy dwóch graczy ma taką samą trójkę i taka samą czwartą kartę wówczas o zwycięstwie przesądza piąta karta.
DWIE PARY (Two pairs) – czyli dwa razy dwie pary. W przypadku gdy dwóch graczy ma dwie pary o zwycięstwie decyduje najwyższa para. Gdy dwóch graczy ma takie same najwyższe pary wówczas o zwycięstwie decydują pary niższe tzn. wygrywa ten z graczy którego druga para ma wyższą wartość. W przypadku gdy dwóch graczy posiada takie same dwie pary o zwycięstwie decyduje piąta karta.
– JEDNA PARA (One pair) – są to dwie karty o jednakowej wartości. W przypadku gdy dwóch graczy posiada taką samą parę, zwycięża ten z graczy, który posiada wyższe pozostałe karty.
WYSOKA KARTA (High Card) – występuje gdy nie ma żadnego z powyższych układów. W przypadku gdy dwóch graczy posiada wysoką kartę wówczas zwycięża ten który posiada wyższą kartę jako pierwszą itd

uklady pokerowe


kasyna bonusy


kasyno gry online