ecopayz portfel elektroniczny w Polsce

Uzależnienie od hazardu

  • Rozmiar czcionki
  • A+ A-

Uzależnienie od hazardu to nie łatwy temat dla wielu graczy. To, że nałogowy hazard jest chorobą, wiemy nie od dziś. Jeśli jednak już niestety tego typu choroba nas dopadnie to powinniśmy wiedzieć, co w takiej sytuacji zrobić. Oczywiście nie każdy uzależniony od hazardu zdaje sobie sprawę z tego, że jest zniewolony, jednakże to jest właśnie pierwszy krok w walce z uzależnieniem.

Musicie zdać sobie Państwo sprawę z tego, że hazard Państwem zawładną i jesteście od niego uzależnieni. Sami musicie zdać sobie Państwo sprawę z tego, z jakim problemem mówiąc potocznie się borykacie. Tak naprawdę nie pomoże nic innego jak uświadomienie sobie tej podstawowej rzeczy.

Jeśli zdacie sobie Państwo z tego sprawę to musicie wiedzieć, że jest to bardzo dobry fundament, aby podjąć pierwszych kroków w leczeniu. Oczywiście istnieje wiele terapii dotyczących nałogowych hazardzistów, dlatego też jak już się na jedną z nich zdecydujecie, zacznijcie na nią uczęszczać. Terapie te bardzo często polegają na przyznaniu się przed innymi do tego, że jest się w przysłowiowych szponach nałogu. Także i od Państwa wymagać się będzie takich kroków.

Kluby anonimowych hazardzistów także pomagają, szczególnie w odbudowaniu zatraconych przez hazard relacji między ludźmi. Zwykłą rozmową można zdziałać naprawdę dużo, ponieważ jest ona podstawowym narzędziem służącym do realizowania terapii. Uważam także, że powinniście się Państwo bliżej zainteresować tym, jak funkcjonować w nowej rzeczywistości, w której hazardu nie ma. Taka ciekawość nowego świata pozwala także zostawić uzależnienie za sobą daleko w tyle.

Uzależnienie od hazardu jest straszną chorobą z której nigdy się Państwo nie wyleczycie. Możecie jedynie być tak jak ma to miejsce w przypadku alkoholików trzeźwymi i normalnie funkcjonującymi hazardzistami.


kasyna bonusy


kasyno gry online