ecopayz portfel elektroniczny w Polsce

Wybór stołu do gry w pokera

  • Rozmiar czcionki
  • A+ A-

Odpowiedni wybór stołu do gry w pokera nie zawsze jest prosty.

Najczęściej gracze, który stawiają swoje pierwsze kroki w pokerze, nie zdają sobie sprawy z tego jak duży wpływ na wygraną i poziom gry ma odpowiedni dobór stołu. Przeważane pokoje prowadzą i wydają statystyki odnośnie poszczególnych stołów, do których każdy gracz ma wgląd,

dzięki czemu każdy może sobie sprawdzić i dokonać wyboru odpowiedniego do swoich umiejętności stołu. Statystyki te są bardzo przydatne, a ponadto dają możliwość dokonana własnej oceny szans na wygraną.

Wyróżnia się niezwykle istotne współczynniki : Flop oraz Przeciętna Pula:

  1. Flop jest wynikiem ilorazu liczby zawodników siedzących przy danych stole do graczy sprawdzających flopa. Wyższe wartości tego wyniku świadczą, iż warto przy tym stole zagrać. Jeśli wynik jest większy od 45 % dla 10 graczy siedzących przy stole, o jest to bardzo wysoki wynik.

  2. Przeciętna Pula jest sumą średniej arytmetycznej wszystkich postawionych zakładów w jednej rozgrywce danego stołu. W tym przypadku również większe wartości świadczą o tym, iż stół ten jest wartościowy, czyli warto na nim zagrać. Przykładowo jeśli wynik Przeciętnej Puli równy jest 6 razy “stawka duża w ciemno” to wynik ten jest bardzo wysoki.

Przykład:

Jeśli przy stole, gdzie udział w grze bierze 10-ciu graczy z limitem $1/$2, dla którego Flop wynosi 48%, a Przeciętna Pula $13 to można wnioskować, że zawodnicy grający przy tym stole nie grają optymalnie. Równoznaczne jest to temu, że opcja zgarnięcia pieniędzy przy tym stole jest bardzo możliwa. Ponadto warto zwrócić uwagę na ilość zawodników rających przy danym stole, gdyż przekłada się on na tą opcję.

Na zamieszczonej poniżej ilustracji graficznej zaprezentowane zostały uprzednio przytoczone pojęcia w celu ich ponownego utrwalenia.


kasyna bonusy


kasyno gry online